موشن گرافیک ، آینده بازاریابی محتوا ؟!!

عوامل موثر در کیفیت موشن گرافیک
آگوست 29, 2018

موشن گرافیک ، آینده بازاریابی محتوا ؟!!

موشن گرافیک ، آینده بازاریابی محتوا ؟!!

 

پاسخ به این سوال مثبت است.  مهم نیست چه جایی از اینترنت در حال گشت و گذار هستید. ممکن است در این گشت و گذارها شانس بیاورید و با موشن گرافیک روبرو شوید.  حتما از خودتان می پرسید موشن گرافیک دقیقا به چه معناست؟

موشن گرافیک چیست؟  نمایش انیمیشنی از داده ها یا محتواهاست. این کار به  تولیدکنندگان محتوا و بازاریابان کمک می کند  تمایل و علاقه بازدیدکنندگان محتوا را در زمان کوتاهی به خود جلب کنند.

همه ما در بخشی از زندگی خود اینکار را انجام داده ایم. فرض کنید ویدئویی را تماشا می کنید که بیش تر از 4 دقیقه است و بعد از 30 ثانیه تلاش می کنید آن را به جلو بزنید و بخش هایی را تماشا کنید که دوست دارید. به کمک موشن گرافیک، بازدیدکنندگان تعامل بیشتری با ویدئو خواهند داشت. این موضوع بدین معنی است که به جای از دست دادن Call to action یا هدف دیگری که ویدئو دارد، سازنده موشن گرافیک می تواند نظر بازدیدکننده را در زمان اندکی به خود جلب کند.

با ایجاد موشن گرافیک، نه تنها در این تکنیک خلاقانه جدید پیشرو خواهید بود بلکه می توانید مطمئن شوید که نکات اصلی که می خواهید پیامتان به بیننده منتقل شود به خوبی توسط او هضم می شود.

خوب به نظر شما برای ساخت موشن گرافیک خلاقانه به چه چیزی نیاز دارید؟ این مقاله را مطاللعه کنید

پاسخ به این سوال ساده است. برای ایجاد چنین محتواهایی به یک نرم افزار مناسب و کمی خلاقیت نیاز دارید. محبوب ترین پلتفرم برای ایجاد گرافیک های وکتوری موشن ها ، ادوبی افتر افکت است اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. استفاده از گرافیک های تمیز و ساده به گرافیک شما اجازه می دهد به خوبی جریان پیدا کند و از لحاظ بصری نیز جذاب باشد .

از لحاظ گرافیکی داشتن محتوای زیاد، خوب نیست. به همین خاطر باید تلاش کنید حقایق و آمارهای اصلی را لیست کنید. اگر گرافیک شما با کلمات و سایر موارد پر شود، توجه بیننده را از دست خواهد داد.

استفاده از ویدئو در بازاریابی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.  برندها از پلتفرم های مختلف رسانه اجتماعی برای نشان دادن محصولات  استفاده می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *